Atrakcja turystyczna otwarta także w zimie
Dodane przez Jagoda dnia Grudzień 17 2013 16:39:05
Turyści, którzy lubią górskie wyprawy nie będą musieli rezygnować z przejażdżki kolejka wąskotorową w Bieszczadach. W sezonie zimowym atrakcja będzie bowiem nadal obsługiwana.

"Bieszczadzka leśna kolejka wąskotorowa będzie kursować podczas tegorocznej zimy. W tym roku przewiozła ponad 94 tys. turystów" poinformował Mariusz Wermiński, prezes fundacji, która zarządza Bieszczadzką Kolejką Leśną.

Nie będzie w zasadzie żadnych ograniczeń, które utrudniałyby turystom przejażdżkę."W okresie zimowym będzie można zamówić kurs kolejką w każdy dzień. Natomiast podczas ferii szkolnych zamierzamy uruchomić regularne kursy w soboty" - zapewnił Wermiński. Kolejka w zimie kursuje na trasie z Majdanu do Dołżycy.

Dane zebrane za rok 2013 świadczą, że turyści chętnie decydowali się na przejażdżki kolejką. Spore zainteresowanie przerodziło się w oczekiwany zysk, który pozwoli pokryć koszty modernizacji i konserwacji atrakcji. Odpowiednie fundusze zostaną także przekazane na właściwe utrzymywanie budynków stacji. Podstawowym źródłem finansowania atrakcji są wpływy z biletów kupowanych przez turystów.

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa została uruchomiona po raz pierwszy jeszcze pod koniec XIX wieku. Początkowo jej główną funkcją był transport drewna. Dopiero w latach 20' XX wieku rozpoczęto jej wykorzystanie do przewozu ludzi. Kolejka z czasem stała się atrakcją turystyczną, a obecnie jej administrowaniem zajmuje się fundacja Bieszczadzka Kolejka Leśna.

http://www.tur-info.pl