10 polskich miast, które warto odwiedzić
Dodane przez Jagoda dnia Czerwiec 21 2013 10:16:27
TripAdvisor zapytał turystów z całego świata o wskazanie najlepszych miejsc do zobaczenia w 2013 roku. Na tej podstawie powstał ranking 10 polskich miast, które w 2013 roku chcą odwiedzić turyści.

Bezprecedensowym liderem rankingu polskich miast został Kraków. Tuż za nim uplasowała się Warszawa, a na miejscu trzecim Gdańsk. Poza pierwszą trójką znalazł się Wrocław. Na kolejnych pozycjach wskazano: Poznań, Zakopane, Szczecin, Łódź, Bydgoszcz i Kołobrzeg.

Kolejnym dowodem na to, że popularność Krakowa z każdym rokiem wzrasta jest zwycięstwo w rankingu polecanych hoteli. Prawdopodobnie to efekt systematycznego poszerzania i profilowania oferty turystycznej - W Krakowie odbywają się duże imprezy, wydarzenia kulturalne i sportowe. Cały czas rewitalizują się kolejne dzielnice - zaznacza Filip Szatanik z urzędu miasta.

W mieście przybywa nowych atrakcji, jak Muzeum Armii Krajowej czy multimedialna wystawa w Aptece pod Orłem. Dobry wpływ na postrzeganie Krakowa w oczach obcokrajowców mogły mieć też ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Pełen ranking można znaleźć tutaj: www.tripadvisor.com