<body>przewodnik, górski, Pieniny, Szczawnica, Gorce, Jagoda,Jurkowska, przeowdnictwo górskie, pilotaż, wycieczek, Wysoka, Trzy Korony,Pieniński, Park, Narodowy,  </body>
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Wycieczki krajowe ˇ Wycieczki zagraniczne ˇ Atrakcje turystyczne ˇ Porady ˇ Przepisy Czerwiec 16 2021 20:57:07php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
O mnie
Wycieczki krajowe
Wycieczki zagraniczne
Wycieczki tematyczne
Atrakcje turystyczne
Informator turystyczny
Porady
Przepisy
Oferta/cennik
Zamówienie uslugi przewodnickiej
Download
Linki
Galeria
Galeria I
Galeria II
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 289
Najnowszy Użytkownik: iukyddhmbg
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesW Bydgoszczy powstanie kulturowy szlak poprzemysłowyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
W Bydgoszczy zostanie zrealizowany unijny projekt o nazwie "Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych". W jego ramach powstanie kulturowy szlak poprzemysłowy, który pozwoli nie tylko wzbogacić ofertę turystyczną miasta, ale również połączyć jego ciekawą przeszłość z teraźniejszością.
Na szlaku znajdą się między innymi cegielnia w Fordonie, siedziba zakładów rowerowych "Romet" oraz zakłady produkcji butów "Kobra". Atrakcja ma zintegrować mieszkańców oraz właścicieli obiektów poprzemysłowych. To właśnie oni zaangażują się w stworzenie szlaku, a co za tym idzie budowanie marki miasta.

Na temat powstania nowej atrakcji turystycznej Bydgoszczy rozmawiano podczas spotkania w hotelu Holiday Inn. Wzięli w nim udział eksperci między innymi z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Genk, Zwickau, Freiberga oraz Eisenerz.

www.tour-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia listopad 09 2012 10:26:080 Komentarzy ˇ 927 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesNowa atrakcja na mapie turystycznej Polskiphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Już za kilka dni jaskiniowa trasa turystyczna zlokalizowana w rezerwacie geologicznym Kadzielnia w Kielcach przyjmie pierwszych turystów. Eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdecydowali, że obiekt jest już gotowy do zwiedzania i przyznali mu certyfikat bezpieczeństwa.
Jaskiniowa trasa turystyczna znajduje się w kieleckim rezerwacie geologicznym. Remont obiektu trwał od lutego 2012 roku. Prace objęły między innymi zamontowanie zabezpieczeń i świateł. Trasa łączy obecnie jaskinie Odkrywców, Prochownia i Szczelina w rezerwacie Kadzielnia. Mierzy blisko 120 metrów długości. Przejście trasy zajmuje około 40 minut. Po remoncie obiekt ma przyjmować więcej turystów. Co 20 minut mogą wchodzić do obiektu ośmioosobowe grupy z przewodnikiem (wcześniej ekipy liczyły po sześć osób).

Kadzielnia to jeden z najmniejszych polskich rezerwatów (ma 0,6 ha), to jednak największe skupisko jaskiń na Kielecczyźnie (26 obiektów). Jaskinia Szczelina jest najdłuższa i mierzy 140 m długości. Od 1971 roku w Kadzielni działa jedyny w Europie amfiteatr znajdujący się w wyrobisku skalnym. Może on pomieścić 5,5 tysiąca widzów.

Rezerwat Kadzielnia zlokalizowany jest w samym centrum Kielc. Znajduje się tutaj charakterystyczne wzgórze o wysokości 295 m n.p.m. Kadzielnia jest natomiast wyrobiskiem pokopalnianym, które było eksploatowane od końca XVII wieku aż do 1968 roku. Znaleziono tutaj wiele skamieniałości koralowców, a także innych zwierząt morskich sprzed 350 mln lat.

www.tour-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia październik 22 2012 09:11:180 Komentarzy ˇ 889 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themes2012 - Rokiem Turystyki Rowerowejphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ogłosiło 2012 rok - Rokiem Turystyki Rowerowej, w ramach, którego realizujemy projekt Rowerem przez Polskę, na który wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnopolskiej akcji „Bezpiecznie na rowerze” adresowanej do wszystkich oraz konkurs „Gmina przyjazna rowerzystom” adresowany do jednostek samorządowych, a także konkursy: Turystyczna Rodzinka, plastyczny „Moja rodzina na rowerowym szlaku” i fotograficzny „Rowerzysta na szlaku”.

Regulaminy konkursów znajdują się na stronie http://www.narowerze.pttk.pl/konkursy -prosimy o zapoznanie się z ich treścią i rozpropagowanie w swoim środowisku.

W ramach realizacji zadania chcemy promować wśród wielopokoleniowego społeczeństwa zagospodarowanie czasu wolnego i prozdrowotny styl życia, a także poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych kraju poprzez zdobywanie Kolarskiej Odznaki Turystycznej. Ponadto wydany zostanie poradnik dla początkujących rowerzystów „Wybieram rower”, a dla rodzin przeprowadzimy warsztaty „Mama, tata, rower i ja” (rodziny najaktywniejsze w konkursie Turystyczna rodzinka). Warsztaty odbędą się 31.08-2.09.


php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia luty 16 2012 13:28:161 Komentarzy ˇ 1242 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesSzlakiem Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny światowejphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Michał Jagiełło, dziennikarz, tłumacz literatury rosyjskiej, a obecnie pracownik wydziału turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wpadł na pomysł utworzenia szlaku "Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny światowej", który ma przebiegać przez tereny ośmiu województw. Pomysł zrodził się w głowie dziennikarza po przetłumaczeniu książki "Sierpień 1914", traktującej o ofensywie rosyjskiej w Prusach Wschodnich. Zauważono, że te same armie walczyły później pod Łodzią w ramach tzw. "Operacji Łódzkiej". Tereny te są tak bogate w historie działań wojennych tamtego okresu, że warto z tego stworzyć atrakcję turystyczną. Turyści z zagranicy są wymagający, dlatego konieczne było rozszerzenie szlaku o ślady walk całego frontu.

Szlak samochodowy ma prowadzić przez województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, lubelski, małopolskie i podkarpackie. Co do oznakowania trasy pojawią się brązowe tablice z napisem "Front Wschodni 1914-1918".

Wybrane zostało też oznakowanie poszczególnych obiektów tj. muzea, okopy, transzeje, cmentarze, kościoły. Łódzki odcinek szlaku będzie przebiegał od Opoczna, poprzez Inowłódz, Piotrków Tryb., Tuszyn, Rzgów, Gadkę Starą, Łask, Zgierz, Stryków, Łowicz, Skierniewice, Rawę Mazowiecką i Bolimów z odnogami dla turystów, którzy będą chcieli pojechać np. do Uniejowa, bo tam też toczyły się walki.

Większość województw zamknęła już plany na przyszłoroczny budżet, dlatego tablice informacyjne pojawią się dopiero w 2013. Cały szlak ma zostać otwarty do 2014 roku, w setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. Wtedy też ruszy jego promocja w Europie.

Co do zapotrzebowania na taki produkt turystyczny nie ma wątpliwości. Oprócz wartości sentymentalnej, dla wielu to będzie też ciekawa lekcja historii. Dotychczas znane były tylko Verdun, Ypres, czy Somma miejsca, których toczyły się walki. Szlak mają wzbogacić rekonstrukcje historyczne m.in. ataku gazowego pod Bolimowem, czy ataku na Rogowską Kolej Wąskotorową.

Projekt wzbudził także zainteresowanie pracowników łódzkiej filmówki. Powstaje już film dokumentalny realizowany przez Stowarzyszenie Mroga, a także fabularyzowany dokument, którego autorem jest reżyser Paweł Siedlik, wykładowca łódzkiej szkoły filmowej. Rosyjski reżyser, Nikita Michałkow, być może odwiedzi Łódź w przyszłym roku.

2011-12-29

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia styczeń 10 2012 09:39:360 Komentarzy ˇ 1212 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesW Trzcinicy otwarto Karpacką Trojęphp-fusion-themes
php-fusion-themes
To właśnie w Trzcinicy k. Jasła odkryto najstarsze w Polsce osady sprzed 4 tys. lat wraz z monumentalnym wczesnośredniowiecznym grodziskiem. Dziś otwarto tutaj skansen archeologiczny - Karpacką Troję. Turyści obejrzą wierne rekonstrukcje prehistorycznych siedlisk Słowian oraz kultury Otomani-Fuzesabony.

Karpacka Troja rozciąga się powierzchni 8 ha. Znajduje się tutaj ponad 150 m zrekonstruowanych wałów obronnych, 18 chat, a także dwie bramy prowadzące do grodu. W pawilonie wystawowym mierzącym 1800 m kw. turyści obejrzą ekspozycją muzealną, odwiedzą salę konferencyjną oraz multimedialną salę lekcyjną.


php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia styczeń 10 2012 09:35:040 Komentarzy ˇ 1280 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesW Bieszczadach nowa atrakcja turystycznaphp-fusion-themes
php-fusion-themes
W czasie zimowych ferii, turyści wypoczywający w Bieszczadach będą mogli wybrać się na przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną.

Prezes fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową - Stanisław Wermiński zapowiedział, że w sezonie zimowym kolejka kursować będzie pierwszy raz od 15 lat. Przejazdy odbywać się będą w piątki i soboty na trasie Majdan-Dołżyca- Majdan. Prezes zapewnił również, że przedsięwzięcie jest dobrze przygotowane logistycznie - fundacja posiada m.in. pług do odśnieżania, zapewnia także odpowiednie warunki pracy w odnowionej parowozowni.

W sezonie zimowym kolejka ostatni raz jeździła ponad 15 lat temu, kiedy przeznaczona była jeszcze do transportu drewna. Od 1996 roku administruje nią fundacja Bieszczadzka Kolejka Leśna. Zarobione pieniądze wydawane są na remonty torowisk i stacji kolejowych, wynagrodzenia pracowników oraz zakup taboru. Obecnie fundacja dysponuje trzema lokomotywami spalinowymi, dwoma parowozami, dwiema drezynami oraz dwudziestoma trzema wagonami.

W wakacje letnie kolejka kursuje codziennie, w maju, czerwcu, wrześniu i październiku - w weekendy, w pozostałe dni pociąg można wynająć.
W 2011 roku z tej atrakcji skorzystało ponad 72 tys. pasażerów.

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa istnieje od 1898 roku. Początkowo jej głównym zadaniem był transport drewna. W latach trzydziestych przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP. Wówczas zaczęto kolejką przewozić ludzi, co z czasem stało się atrakcją turystyczną.

2012-01-03

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia styczeń 10 2012 09:24:360 Komentarzy ˇ 1134 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesBędzie lotnisko w Nowym Targu php-fusion-themes
php-fusion-themes
Plany zagospodarowania przestrzennego lotniska w Nowym Targu i jego okolic są coraz bliższe realizacji. Po przyjęciu uchwały przez radnych w minionym roku, plan zagospodarowania ma wejść w życie za około miesiąc. Na rozpoczęcie budowy poczekamy nie dłużej, niż 3 miesiące. Jak podkreśla burmistrz Nowego Targu, Marek Fryźlewicz już od dłuższego czasu zagospodarowaniem lotniska zainteresowanych jest kilku inwestorów. Dotychczas realizacja inwestycji rodziła wiele trudności m.in. problemy z pozwoleniem na budowę. Wszystko wskazuje na to, że Nowy Targ już wkrótce doczeka się pierwszego lotniska pasażerskiego w regionie.

Do zagospodarowania jest ponad 500 hektarów terenu. Wszystko pod hotele, parkingi, a nawet pole golfowe. Górale zacierają ręce. Lotnisko umożliwi szybką komunikację z resztą kraju, a to oznacza jeszcze więcej turystów z zasobnymi portfelami. Z kolei dla Nowotarżan to dodatkowe miejsca pracy.

Podhale jest wciąż najpopularniejsze wśród mieszkańców północnej i centralnej Polski. Takie bezpośrednie loty to duże ułatwienie dla podróżnych. Sukces inwestycji może potwierdzić chociażby dotychczasowe obłożenie lotów z Gdańska do Popradu i Krakowa, które systematycznie zyskują nowych klientów.

2012-01-03

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia styczeń 10 2012 09:14:400 Komentarzy ˇ 1149 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesSOKiK: w muzeach wolno robić zdjęcia bez opłat php-fusion-themes
php-fusion-themes
Regulaminy muzeów mówiące o zakazie fotografowania są nielegalne. Tak uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sprawa stała się głośna po wyroku SOKiK. Michał Kosiarski złożył pozew do SOKiK przeciwko Muzeum Regionalnemu im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Nie podobał mu sie zapis o zakazie robienia zdjęć oraz pobieranie opłaty za zdjęcia. Sąd stanął po jego stronie. Po uprawomocnieniu wyroku decyzja została przesłana do UOKiK, ten niezgodny z prawem zapis umieścił 25 maja w Rejestrze klauzul niedozwolonych.

Muzea teraz będą więc musiały zmienić swoje regulaminy. Nie ma bowiem przepisu mówiącego o zakazie robienia zdjęć w muzeach, a co więcej uiszczania za nie opłaty. Muzealnicy mogą jedynie ograniczyć robienie zdjęć z lampą błyskową.

Większość jednak placówek nie zmieniło zapisów. Muzealnicy tłumaczą, że nic nie wiedzą o sprawie, że nie dostali żadnych wytycznych z nadzorujących urzędów.

Sprawa budzi wiele kontrowersji. Wątpliwości ma też dyrektor pozwanego muzeum. - Już po wyroku dostałem interpretacje art. 25 ustawy o muzeach z ministerstwa kultury, które twierdzi, że opłaty są legalne. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie - dodaje Sebastian Mazurkiewicz.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia lipiec 13 2010 14:43:010 Komentarzy ˇ 1418 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
Strona 9 z 9 << < 6 7 8 9
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesShoutboxphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Robert
27/10/2016 10:32
Witam. Poszukuję niedrogiego przewodnika dla mnie i syna, aby nie bardzo wyczynowo zwiedzić okoliczne góry w Szczawnicy.

Andrzej
26/11/2010 13:01
Koleżanko! W E-magazynie Na Szlaku są kolorowe zdjęcia, nadsyłane przez Czytelników. Gdy w tekście ich niema, czasami dodaje Redakcja. W 2011 r mamy spotkanie z Czytelnikami w Orlicy. Z krajoznawczymi

Jagoda
06/09/2010 09:10
(Słowacja - Zamek Spiski). Bardzo chętnie obejrzałabym Pana zdjęcia tęczy. Z pozdrowieniami przewodnickimi Jagoda

Jagoda
06/09/2010 09:04
Witam, Panie Krzysiu, dziękuję za słowa uznania, mam nadzieję, że spodobały się Państwu Pieniny i pobyt w Szczawnicy będziecie miło wspominać. P.S. Kilka fotek z tęczą można obejrzeć w Galerii I (

Marek
06/09/2010 08:56
Witam, bardzo dziękuję za ciekawe oprowadzenie Nas po tajemniczych Gorcach. Marek z Krakowa

Krzysio
05/09/2010 21:01
Mól adres: staniszewski@poczta.onet.
pl


Krzysio
05/09/2010 21:00
Witam Serdeczne podziękowania za wspaniałą wycieczkę przesyłają: Małgorzata, Krzysztof i Michał Staniszewscy. (ZUS Ostrów). PS. Jak się Pani udały zdjęcia tęczy. Jeśli chciałaby Pani zobaczyć moje,

php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl