<body>przewodnik, górski, Pieniny, Szczawnica, Gorce, Jagoda,Jurkowska, przeowdnictwo górskie, pilotaż, wycieczek, Wysoka, Trzy Korony,Pieniński, Park, Narodowy,  </body>
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Wycieczki krajowe ˇ Wycieczki zagraniczne ˇ Atrakcje turystyczne ˇ Porady ˇ Przepisy Czerwiec 16 2021 20:46:48php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
O mnie
Wycieczki krajowe
Wycieczki zagraniczne
Wycieczki tematyczne
Atrakcje turystyczne
Informator turystyczny
Porady
Przepisy
Oferta/cennik
Zamówienie uslugi przewodnickiej
Download
Linki
Galeria
Galeria I
Galeria II
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 289
Najnowszy Użytkownik: iukyddhmbg
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themes550 flisaków rozpoczęło sezon turystycznyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
W minioną sobotę pienińscy flisacy uroczyście rozpoczęli sezon spływów przełomem Dunajca. Jest to już 181. sezon turystyczny, który potrwa do końca października. W tym roku spływ będzie obsługiwało około 550 flisaków.

- 1 maja zwiększamy flotę pływającą po Dunajcu z 40 do 240 łodzi. Jeżeli pogoda będzie nam sprzyjała, to mamy nadzieję na pobicie ubiegłorocznego rekordu, kiedy Dunajcem przeprawiliśmy 275 tys. turystów - powiedział prezes pienińskich flisaków Jan Sienkiewicz.

W dniu inauguracji sezonu Dunajcem przeprawiło się tysiąc osób, a od początku kwietnia ze spływu skorzystało ok. 6 tys. osób.

Cena biletu za przeprawę przełomem Dunajca dla osoby dorosłej na trasie od przystani początkowej w Sromowcach-Kątach do Szczawnicy wynosi 49 zł, a koszt przeprawy do Krościenka to 58 zł. W cenie jest wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego. Dzieci do lat 10 zapłacą mniej o połowę.

Trasa turystyczna do Szczawnicy to około 18 km, czas spływu wynosi 2,15 godz. Trasa do Krościenka ma długość 23 km i trwa o pół godz. dłużej.

Spływ przełomem Dunajca organizuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. Stowarzyszenie działa od 1934 r. i skupia ponad 900 osób.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 30 2013 11:54:310 Komentarzy ˇ 856 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCzym kierują się turyści przy wyborze wycieczki?php-fusion-themes
php-fusion-themes
Turyści na całym świecie najbardziej troszczą się o bezpieczeństwo w podróży i reputację miejsc, do których się wybierają. Portale turystyczne często są to dla nich podstawowym źródłem informacji o danym biurze podróży, obiekcie, czy miejscu, do którego się wybierają.

Globalne badanie na temat zachowań i trendów wśród turystów przeprowadzone na zlecenie CNN wykazało, że bezpieczeństwo w podróży zagranicznej stanowi najważniejszy czynnik decydujący o wyborze celu wyjazdu dla ponad 2/3 respondentów.


67% pytanych wskazuje odpowiedź "bezpieczeństwo", jako najważniejszy czynnik decydujący o miejscu podróży
60% badanych przyznaje, że najważniejsza podczas wyboru celu wyjazdu jest cena
58% ankietowanych opowiada się za "reputacją" miejsca
Dla 55% z nich "wiedza i dostępność informacji" na temat destynacji liczą się najbardziej
54% wybiera "różnorodność atrakcji/udogodnienia" na miejscu


Ankietę przeprowadzono wśród respondentów z ponad 70 krajów za pośrednictwem stron internetowych CNN. Celem badania była identyfikacja kluczowych czynników wpływające na proces podejmowania decyzji przez podróżnych, zarówno podczas wyjazdów rekreacyjnych, jak i biznesowych.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 30 2013 11:51:080 Komentarzy ˇ 973 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesIndywidualny Rajd w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego 1863-2013php-fusion-themes
php-fusion-themes
Indywidualnie albo w grupie możecie szukać śladów Powstania Styczniowego w ramach tego Rajdu, którym chcemy upamiętnić czyn i postacie Powstańców. Rajd trwa od maja 2013 r. do października 2013 r. – zgłoszenia osób zainteresowanych historią, niezależnie od rodzaju uprawianej turystyki przyjmujemy do 15.05.2013. Regulamin dostępny na stronie http://www.nowytarg.pbwnowysacz.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 28 2013 18:18:360 Komentarzy ˇ 850 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWycieczka szkolna w Pieninyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Szukacie idealnego miejsca na wycieczkę szkolną? Zapraszamy do nas. Przyjazne ceny, przepiękne miejsce i miła obsługa. Pomożemy zorganizować pobyt, znaleźć przewodnika i zaplanować dodatkowe zajęcia edukacyjne. Zapraszamy do kontaktu 692133969 lub jagjur@poczta.onet.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 28 2013 18:16:170 Komentarzy ˇ 944 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesPrawne aspekty bezpieczeństwa w górach - turystyka, rekreacja, sportphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. "Prawne aspekty bezpieczeństwa w górach - turystyka, rekreacja, sport", która odbędzie się dnia 17 maja 2013 w Krakowie.
Konferencja ta jest organizowana przy współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pod merytorycznym patronatem Zakładu Prawa Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie oraz Samodzielnego Zakładu Turystyki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Patronat honorowy nad konferencja objął Minister Spraw Wewnętrznych, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Rzecznik Ubezpieczonych.
Celem konferencji jest podsumowanie istniejącego stanu prawnego związanego z aspektem bezpieczeństwa ruchu turystycznego w górach, analiza sytuacji i podjęcie dyskusji nas wytyczeniem kierunków w procesie legislacji.
Konferencja kierowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa w górach – przewodników, ratowników górskich, przedsiębiorców z branży turystycznej, samorządowców, prawników, ubezpieczycieli oraz turystów.
Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczne jest jedynie zgłoszenie uczestnictwa poprzez wypełnienie załączonej karty zgłoszenia i przesłania jej na adres mailowy poczta@cotg.pttk.pl lub faksem pod numer 12 421-21-13 do dnia 30 kwietnia 2013.

Referaty konferencyjne zostaną opublikowane w recenzowanym wydawnictwie w ramach Biblioteki Górskiej Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

http://www.cotg.pttk.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 28 2013 18:13:340 Komentarzy ˇ 927 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesSzlak Przygody - zdobywaj punkty, wymieniaj na nagrodyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Rusza Szlak Przygody - największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce tworzony na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego, oparty na systemie lojalnościowym. Obecnie do projektu przystępują firmy partnerskie, a już od maja będą mogli korzystać z niego pierwsi turyści.

Szlak Przygody swym zasięgiem obejmuje aż 850 km tras, na których znajdzie się ponad 100 oznakowanych atrakcji. Wszystkie są ściśle związane z historią i kulturą regionu. Aby sprostać różnorodnym gustom i upodobaniom dotyczącym sposobu wypoczywania, utworzono 6 krain tematycznych (Kraina Sacrum i Profanum, Kraina Talentów, Kraina Natury, Kraina Legend, Kraina Czterech Żywiołów, Kraina Kultur).

Turysta, który będzie podróżował Szlakiem Przygody otrzyma nie tylko rozbudowaną ofertę spędzania wolnego czasu, ale także możliwość udziału w systemie lojalnościowym. Za odwiedzenie miejsc na Szlaku zdobędzie punkty, które potem można wymienić na nagrody. Systemem lojalnościowym objęte będą nie tylko atrakcje turystyczne, ale także usługi Partnerów projektu. Każdy, kto np. skorzysta z noclegu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, czy zamówi obiad w restauracji uczestniczącej w projekcie, otrzyma dodatkowe punkty na swoją kartę lojalnościową.

Podobnie jak w przypadku programów lojalnościowych na stacjach paliw czy w hipermarketach, po zgromadzeniu odpowiedniej liczny punktów będzie można je wymienić na wybrane przez siebie nagrody. W tym przypadku, zebrane punkty pozwolą np. obniżyć koszty pobytu turystyczno-rekreacyjnego, zyskać darmowy nocleg lub skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Dzięki wdrożeniu Szlaku Przygody skorzystają nie tylko turyści, ale także lokalni przedsiębiorcy i cały region. Stworzenie atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu dla turystów i budowanie ich lojalności sprawi, że będą oni wracać do krain Szlaku nie tylko w weekendy. To przyczyni się do rozwoju całego regionu. Projekt został pomyślany w ten sposób, by stanowić platformę współpracy pomiędzy firmami z branży leisure time oraz instytucjami.

"Firmy, które zostaną Partnerami projektu zyskają przewagę konkurencyjną nie tyko ze względu na możliwość zaoferowania turystom punktów lojalnościowych. Będą one mogły również korzystać z dodatkowych narzędzi promocji, a także m.in. uzyskać dostęp do szczegółowych danych dotyczących ruchu turystycznego. To pozwoli im opracować ofertę dopasowaną do indywidualnych preferencji swoich klientów lub stworzyć wspólne, łączone oferty pakietowe" - powiedział Piotr Sadłocha, prezes Fundacji Szlaku Przygody, zarządzającej projektem.

Projekt współpracy Szlak Przygody finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

O KRAINACH SZLAKU PRZYGODY:

Kraina Sacrum i Profanum pozwala odczuć przenikanie się historii od starożytności, związanej z hutnictwem i okresem wpływów rzymskich, do średniowiecza - czasu ścierania się pogańskiego kultu z chrześcijaństwem. To także duchowa podróż do miejsc, których odwiedzenie jest doświadczeniem nieomal mistycznym. Warto zobaczyć tutaj najstarsze polskie sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Łysej Górze, Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z cudownym obrazem Matki Boskiej a także Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi.

W Krainie Talentów czekają na nas obiekty stanowiące nawiązanie do walorów poznawczych i edukacyjnych. Pełniły one (lub nadal pełnią) funkcję rozumianych w szerokim znaczeniu warsztatów pracy. W Oblęgorku do swojej posiadłości zaprosi nas Henryk Sienkiewicz. W Zagnańsku natomiast znajdą dla siebie inspirację wszyscy, którzy szukają recepty na długowieczność. Amatorzy szybkiej jazdy będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności na Torze Samochodowym w Miedzianej Górze.

Kraina Natury to raj dla osób szukających odpoczynku w otoczeniu dziewiczego piękna dzikiej przyrody. Wśród torfowisk i jezior Pojezierza Świętokrzyskiego przy odrobinie szczęścia można usłyszeć klekot bociana czarnego, krzyk żurawi, czy zostać świadkiem walki cietrzewi. Szczególnie warte uwagi jest jezioro Żabiniec ze skupiskami nenufarów, grążeli żółtych oraz pływającą darnią. Z kulturą i tradycją ludową sprzed lat można zapoznać się w Muzeum Etnograficznym w Fałkowie a drewniano-murowany dwór w Ludyni z II połowy XVIII wieku, to miejsce gdzie według legend odpoczywał niegdyś sam Tadeusz Kościuszko.

Kraina Legend to fascynująca podróż do świata wierzeń i podań ludowych, nieodłącznie związanych z dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym odwiedzanych terenów. Bramy Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej przenoszą nas do wczesnego średniowiecza. Miłośnicy wiedzy tajemnej mogą tam m.in. odwiedzić czarownicę Lilianę i zasięgnąć rady guślarza Wszemysła. Natomiast w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach będziemy mogli rozszyfrować istotę mitu o szklanych domach, stworzonego przez Stefana Żeromskiego.

Kraina Czterech Żywiołów dedykowana jest tym, którzy nie lubią się nudzić i chcą zasmakować różnorodnych walorów tego obszaru. Tu będziemy mogli poznać elementy dziedzictwa kulturowego, historyczno-przyrodniczego i przemysłowego. Odwiedzając Kompleks Turystyczny Jurapark w Bałtowie staniemy oko w oko z dinozaurem, skorzystamy z atrakcji Parku Rozrywki czy przejedziemy rollercoasterem. W żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie będziemy świadkami powstawania porcelanowych dzieł sztuki. A w Rezerwacie Przyrody Krzemionki zwiedzimy neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego sprzed 5000 lat.

Kraina Kultur zaprasza nas na spotkanie z kulturą żydowską, ariańską, tatarską a nawet indiańską. Tu czeka na nas Synagoga Szydłowska jedna z najstarszych zachowanych w Polsce (zbudowana pomiędzy 1534, a 1564 r), w której wnętrzu będziemy mogli poznać tajniki kultury żydowskiej. Muzeum Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii multimedialnych przeniesie nas na gwarny chmielnicki rynek, do żydowskiej szkoły czy do domu rodziny przygotowującej się do uroczystego szabatu. W Zespole Pałacowym w Kurozwękach zobaczymy jedyną w Polsce hodowlę bizonów amerykańskich, czy weźmiemy udział w festynie "Dziki Zachód w Kurozwękach".

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 09 2013 12:00:290 Komentarzy ˇ 1025 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesMorze Martwe umieraphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Morze martwe wysycha, poziom wody w zbiorniku maleje w zatrważającym tempie. Słone jezioro w ciągu minionego roku obniżyło swój poziom o 1,5 metra.

Przyczyną problemów są działania izraelskich i jordańskich producentów nawozów, którzy pobierają za dużo wody niezbędnej do produkcji.

Poziom wód w Morzu jest systematycznie badany od lat 50. XX wieku. Dotychczas nie stwierdzono tak szybkiego ubytku wody w zbiorniku.

Prognozy ekologów o tym, że Morze Martwe umiera zaczynają się sprawdzać. Z powodu ingerencji człowieka i chemikaliów wpuszczanych do Morza, z roku na rok poziom wód w jego północnej części znacznie się obniża.

Rozwiązaniem problemu może być transport soli, zalegającej na dnie zbiorników odparowujących, do części północnej, w której poziom wody systematycznie obniża się.

Morze Martwe określane jest mianem największego na świecie naturalnego spa. Atrakcja znajduje się na pierwszym miejscu pod względem najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Izraelu i Jordanii. Co roku region odwiedza 857 tys. turystów.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 01 2013 16:30:160 Komentarzy ˇ 952 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDziwne zakazy ministra turystykiphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Minister turystyki Sudanu Mohamed Abdul-Karim Al oświadczył, że nie zamierza tolerować w swoim kraju, niektórych zachowań gości z zagranicy. Na liście niedopuszczalnych praktyk znalazło się picie alkoholu oraz tańczenie w rytm muzyki na dyskotece. Zamiast tego minister proponuje picie wielbłądziego mleka.

Nagość oraz skąpe bikini również nie będą mile widziane. Co oznacza dla turystów korzystających z plaż nad Morzem Czerwonym restrykcje nie do zaakceptowania. Pomysł dziwny, szczególnie z punktu widzenia dochodowych kurortów rozciągających się wzdłuż nadmorskich miejscowości.

Branża na całym świecie ze zdumieniem przygląda się oświadczeniu szefa resortu sudańskiej turystyki. Zwłaszcza, że jest to jeden z najbardziej dochodowych sektorów tamtejszej gospodarki. W ubiegłym roku ten afrykański kraj odwiedziło 5 mln turystów, zostawiając łącznie 600 mln USD

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 01 2013 16:28:370 Komentarzy ˇ 918 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOgólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy „Świętokrzyskie2013”php-fusion-themes
php-fusion-themes
Największa impreza piesza w Polsce, trwająca dwa tygodnie i grupująca 300-400 uczestników na pięciu trasach, tym razem przebiegać będzie szlakami czarującej ziemi świętokrzyskiej w dniach 6-21 lipca 2013 r. To wyzwanie dla wytrawnych turystów i okazja do zdobycia wielu odznak turystycznych z Dużą Odznaką Turystyki Pieszej w stopniu srebrnym na czele. Regulamin dostępny na stronie Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK

www.ktpzg.pttk.pl/imprezy/OWRP2013_regulamin.pdf

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 01 2013 16:23:440 Komentarzy ˇ 1309 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCo nowego w ofercie wycieczek objazdowych?php-fusion-themes
php-fusion-themes
W ofercie polskich organizatorów znajdziemy niemal 400 wycieczek objazdowych po Europie. W nadchodzącym sezonie Lato 2013, na zwiedzanie autokarem wybrać się możemy nie tylko do Francji, Włoch, czy krajów dawnego Związku Radzieckiego. ...

W ofercie polskich organizatorów znajdziemy niemal 400 wycieczek objazdowych po Europie. W nadchodzącym sezonie Lato 2013, na zwiedzanie autokarem wybrać się możemy nie tylko do Francji, Włoch, czy krajów dawnego Związku Radzieckiego. Organizatorzy z roku na rok zaskakują klientów nowymi pomysłami na połączenie podróży z poznawaniem świata. W tym roku autokarem dojedziemy aż na północne rubieże Norwegii, ale też zwiedzimy odległą Portugalię, Hiszpanię, a nawet Maroko.

Autokarowych wycieczek objazdowych nie znajdziemy w ofercie wszystkich polskich touroperatorów. W zakresie wyjazdów nastawionych na zwiedzanie i ciągłą zmianę miejsca pobytu wyraźnie wyspecjalizowało się ścisłe grono organizatorów. Liderem w tej materii jest Almatur, który w nadchodzącym sezonie przygotował 79 różnych ofert zwiedzania Europy autokarem. Największy wybór mają klienci, którzy chcieliby zwiedzić Włochy i Francję. Nie brakuje w ofercie Almaturu także objazdówek po Bałkanach. Jest też sporo wyjazdów do europejskich metropolii: Paryża, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Lwowa, czy Wilna.

Jeśli chodzi o liczbę proponowanych wyjazdów objazdowych po Europie, w ścisłej czołówce znajdują się także Rainbow Tours (71 ofert) oraz Itaka (68 ofert). Oferta Rainbow Tours jest bardzo urozmaicona. Wśród tegorocznych ciekawostek znajdziemy między innymi objazd po Skandynawii Skandynawia i Przylądek Północny. W programie wycieczki zwiedzanie Szwecji, Norwegii, Finlandii i wyprawa na północne krańce Europy. Sporo objazdówek po Bałkanach m.in. Bałkany są super, czy Czas na Bałkany.

Wśród objazdówek z Itaką, podobnie jak u większości organizatorów, królują Włochy, Francja i Chorwacja. Szeroka jest także oferta wyjazdów do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Wśród propozycji Itaki warto wskazać programy objazdu po niewielkich krajach europejskich takich jak Belgia - w programie Bene! Lux!, Serbia w programie Bałkański szlak czy Słowenia w programie Małe jest piękne.

Autokarowe oferty objazdowe to oferta skierowana do osób nastawionych na intensywne zwiedzanie, bez konieczności posiadania własnego środka transportu. Ten sposób spędzania urlopu nie zawsze przypadnie do gustu podróżnikom przywykłym do luksusu. Dominującą formą wyżywienia podczas "objazdówek" są bowiem same śniadania.

Autokarowe oferty objazdowe mają jednak kilka podstawowych zalet w porównaniu z wycieczkami samolotowymi. "Objazdówka" to pomysł na zorganizowany urlop dla osób mniej mobilnych i tych, które mieszkają z dala od portów lotniczych. W ramach objazdowych ofert autokarowych organizatorzy proponują wyjazdy z niemal 100 różnych miejscowości na terenie całego kraju. Często także organizator oferuje podwiezienie do miejsca wyjazdu z dogodnej dla klienta lokalizacji. Wymarzoną podróż po Europie rozpocząć można nie tylko w Opolu, Gliwicach, czy Częstochowie, ale także w Giżycku, Żninie, Wyszkowie, czy Rogoźnie.

Kolejny atut objazdówek po Europie to atrakcyjna cena. Za jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem Lwowa zapłacimy już 160 zł. Wycieczki trwające od 5 do7 dni kosztują nawet niewiele ponad 500 zł za osobę, 5 dniowy wyjazd do Włoch znajdziemy już w cenie od 750 zł, a 8 dni zwiedzania Rosji to wydatek ponad 3 tys. zł/os. Wycieczki objazdowe z tak zwanej "górnej półki", np. 14-dniowe wyprawy do Francji, czy Skandynawii kosztują około 5,5 tys. zł/os.

Trzeba jednak pamiętać, że na każdą autokarową wyprawę trzeba zaopatrzyć się w walutę kraju do którego się udajemy - za większość wejść do muzeów płacimy bowiem z własnej kieszeni.

Na koniec objazdowa ciekawostka wykraczająca poza granice Starego Kontynentu. Exim Tours proponuje wyprawę nad "syberyjskie Morze" - Bajkał. 14-dniowa wyprawa kosztuje ponad 10 tys. od osoby, a sporą część podróży spędzamy w wagonie kolei transsyberyjskiej jadąc z Moskwy do Irkucka. Ale przecież właśnie o to chodzi w podróżowaniu - o wczucie się w klimat miejsca, do którego podróżujemy. Wycieczki objazdowe dają nam taką możliwość.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia marzec 23 2013 10:15:190 Komentarzy ˇ 968 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesBiały Dom ponownie atrakcją turystycznąphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Prezydent Barack Obama chce ponownie umożliwić turystom zwiedzanie Białego Domu. Na początku marca wycieczki po oficjalnej rezydencji i miejsca pracy prezydenta zostały zawieszone ze względu na oszczędności.

Dla Amerykanów zwiedzanie siedziby prezydenta jest czymś znacznie więcej niż tylko turystycznym wyjazdem. To lekcja demokracji, którą powinno przejść każde amerykańskie dziecko. O wejściówki należy się starać u kongresmena ze swojego okręgu.

Wielu Amerykanów było zaszokowanych, gdy na początku marca ogłoszono decyzję o bezterminowym wstrzymaniu wpuszczania turystów do Białego Domu. Falę protestów wywołał fakt, że tłumaczący się oszczędnościami prezydent, kilka dni później wyjechał na Florydę żeby pograć w golfa z Tigerem Woodsem. Według republikanów, ten wypad kosztował amerykańskich podatników ponad milion dolarów, co pokryłoby koszty udostępniania turystom prezydenckiej rezydencji przez całą wiosnę.

Głośnym echem odbiły się też cięcia dotyczące parków narodowych. Niektóre z nich, jak np. Yellowstone, zostaną otwarte z opóźnieniem ponieważ brakuje środków na odśnieżenie dróg.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia marzec 15 2013 19:27:120 Komentarzy ˇ 984 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesShoutboxphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Robert
27/10/2016 10:32
Witam. Poszukuję niedrogiego przewodnika dla mnie i syna, aby nie bardzo wyczynowo zwiedzić okoliczne góry w Szczawnicy.

Andrzej
26/11/2010 13:01
Koleżanko! W E-magazynie Na Szlaku są kolorowe zdjęcia, nadsyłane przez Czytelników. Gdy w tekście ich niema, czasami dodaje Redakcja. W 2011 r mamy spotkanie z Czytelnikami w Orlicy. Z krajoznawczymi

Jagoda
06/09/2010 09:10
(Słowacja - Zamek Spiski). Bardzo chętnie obejrzałabym Pana zdjęcia tęczy. Z pozdrowieniami przewodnickimi Jagoda

Jagoda
06/09/2010 09:04
Witam, Panie Krzysiu, dziękuję za słowa uznania, mam nadzieję, że spodobały się Państwu Pieniny i pobyt w Szczawnicy będziecie miło wspominać. P.S. Kilka fotek z tęczą można obejrzeć w Galerii I (

Marek
06/09/2010 08:56
Witam, bardzo dziękuję za ciekawe oprowadzenie Nas po tajemniczych Gorcach. Marek z Krakowa

Krzysio
05/09/2010 21:01
Mól adres: staniszewski@poczta.onet.
pl


Krzysio
05/09/2010 21:00
Witam Serdeczne podziękowania za wspaniałą wycieczkę przesyłają: Małgorzata, Krzysztof i Michał Staniszewscy. (ZUS Ostrów). PS. Jak się Pani udały zdjęcia tęczy. Jeśli chciałaby Pani zobaczyć moje,

php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl