<body>przewodnik, górski, Pieniny, Szczawnica, Gorce, Jagoda,Jurkowska, przeowdnictwo górskie, pilotaż, wycieczek, Wysoka, Trzy Korony,Pieniński, Park, Narodowy,  </body>
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Wycieczki krajowe ˇ Wycieczki zagraniczne ˇ Atrakcje turystyczne ˇ Porady ˇ Przepisy Czerwiec 16 2021 21:38:30php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
O mnie
Wycieczki krajowe
Wycieczki zagraniczne
Wycieczki tematyczne
Atrakcje turystyczne
Informator turystyczny
Porady
Przepisy
Oferta/cennik
Zamówienie uslugi przewodnickiej
Download
Linki
Galeria
Galeria I
Galeria II
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 289
Najnowszy Użytkownik: iukyddhmbg
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesTysiące za opiekę nad turystamiphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Pieniński Park Narodowy jest winien ratownikom górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pieniądze za opiekę nad turystami. PPN zalega z zapłatą około 15 procent z dochodów, które ma z tytułu sprzedaży biletów wstępu na teren parku.

Nadzór nad GOPR sprawuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które nakazało PPN wypłatę środków. Dyrekcja parku stanowczo odmawia, tłumacząc, że parki narodowe mają obowiązek zapłaty ratownikom tylko wtedy, gdy pobierają opłatę za "wstęp do parku", a PPN pobiera opłatę tylko za "wstęp na niektóre obszary".

Roczny dochód Pienińskiego Parku Narodowego to około 110 tys. złotych rocznie.

www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia lipiec 25 2013 11:06:500 Komentarzy ˇ 814 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesRekordowa liczba turystów w Wieliczcephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Coraz więcej turystów odwiedza Kopalnię Soli w Wieliczce. W pierwszym półroczu kopalnię zwiedziło o 10 procent turystów więcej niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego. W samym czerwcu kopalnię odwiedziło o 34 procent osób więcej niż przed rokiem.

"To prawdziwy rekord: tak duża liczba zwiedzających w okresie styczeń-czerwiec, tj. 531,2 tys. turystów, pojawiła się w podziemiach po raz pierwszy. Rekordowy był również czerwiec, który przyciągnął do podziemi 150,5 tys. osób, tj. o 34 proc. więcej turystów niż w tym samym miesiącu 2012 roku" - mówi prezes zarządu Kopalni Soli Wieliczka SA Kajetan d'Obyrn.

Ponad połowa odwiedzających kopalnię to goście z zagranicy (269 tys.). Większość spośród nich stanowili mieszkańcy Wielkiej Brytanii (29,5 tys,), Rosji (18,6 tys.) i Korei (18,6 tys.). Na kolejnych miejscach miejscach plasują się Włosi, Niemcy i Francuzi.

Ilość turystów krajowych odwiedzających podkrakowską kopalnię w 2013 roku wzrosła o 11 procent w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku. Liczba wycieczek szkolnych wzrosła o 9 procent.

Wielicka atrakcja oferuje różnorodne formy zwiedzania: trasę turystyczną, trasę górniczą, oferty tematyczne, szlak pielgrzymkowy. Organizowane są także międzynarodowe spotkania i konferencje. Na terenie kopalni znajduje się także uzdrowisko i czynny zakład górniczy, choć od 1996 roku nie wydobywa się już w nim soli na skalę przemysłową.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia lipiec 17 2013 09:03:290 Komentarzy ˇ 882 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOdległe kraje w polskich górachphp-fusion-themes
php-fusion-themes
W tym roku wakacje w polskich górach można będzie połączyć z podróżą do… odległych krajów Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Europy. Przez dwa miesiące kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa w Bukowinie Tatrzańskiej zmieniać będzie swoje oblicza i zapraszać gości do odkrywania zwyczajów, kuchni i muzyki z różnych zakątków świata.

Co tydzień goście bukowiańskiego kompleksu będą mogli poznawać kulturę innego regionu świata. A to wszystko z ramach "Międzynarodowych wakacji", które trwać będą w BUKOVINA Terma Hotel Spa 12 lipca do 5 września. W atmosferę danego kraju wprowadzą turystów zarówno imprezy tematyczne w Termie i Hotelu BUKOVINA, tradycyjne dania w menu hotelowych restauracji oraz zabiegi w bukowiańskim centrum Spa. Dla dzieci i młodzieży zostały przygotowane także gry i zabawy, w które bawią się ich rówieśnicy w najbardziej odległych zakątkach naszego globu.

"Okazuje się, że wcale nie trzeba podróżować przez tysiące kilometrów, by poczuć klimat najdalszych czy najciekawszych kulturowo miejsc" - mówi Adam Mazurkiewicz, dyrektor Hotelu BUKOVINA - "Można to zrobić u nas, w polskich górach" - dodaje.

W kolejnych tygodniach goście odwiedzający Bukowinę Tatrzańską będą mieli okazję zapoznać się z kulturą Francji, Grecji, Włoch, Chin i Japonii, USA, Hiszpanii i krajów Afryki. W programie nie mogło zabraknąć także ojczystego akcentu - jeden z tygodni poświęcony zostanie kulturze polskiej.

"To doskonała okazja, by połączyć to co w Tatrach najlepsze: piękne widoki, liczne atrakcje i góralską gościnność z atmosferą egzotycznych wakacji" - dodaje Adam Mazurkiewicz.

PROGRAM "MIĘDZYNARODOWYCH WAKACJI":

12 - 18 VII - "Viva la France"
Tydzień francuski
19 - 25 VII - "Śladami Greka Zorby"
Tydzień grecki
26 VII - 01 VIII - "Rzymskie wakacje"
Tydzień włoski
02 - 08 VIII - "W ogrodach Zen"
Tydzień orientalny
09 - 15 VIII - "Amerykanie i Górale"
Tydzień amerykańsko-góralski
16 - 22 VIII - "Witaj Zosieńko"
Tydzień polski
23 - 29 VIII - "Gorące Flamenco"
Tydzień hiszpański
29 VIII - 05 IX - "Pożegnanie z Afryką"
Tydzień afrykański

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia lipiec 16 2013 11:38:490 Komentarzy ˇ 922 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesPoznaj najlepszy hotel świataphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Mombo Camp & Little Mombo Camp to połączenie luksusu i egzotyki. To właśnie dzięki tym cechom obiekt został wybrany najlepszym hotelem na świecie 2013. Selekcji dokonali czytelnicy magazynu podróżniczego Travel+Leisure.

Co ciekawe, obiekt w przeciągu roku awansował, aż o 16 miejsc w rankingu. Hotel usytuowany w kompletnej dziczy, gdzie bagna i lasy są we władaniu dzikich zwierząt pokonał takich gigantów jak Four Seasons, Ritz-Carlton i Peninsula, uzyskując 96,60 punktów na 100 możliwych. Pokoje, usługi i jedzenie bez trudu zdobyły zaufanie gości, jednak na prawdziwe uznanie zasługuje lokalizacja - w otoczeniu dzikiej przyrody, która jest na wyciągnięcie ręki.

Mombo położony jest w botswańskim rezerwacie Moremi Game w delcie rzeki Okawango, jednej z najlepszej bazy wypadowej w Afryce do obserwacji przyrody i największej liczby drapieżników. Obiekt ma dwa metry nad ziemią, kompleks skłąda się z dziewięciu drewnianych domków przykrytych trzciną i zasilanych energią słoneczną.

Zanim jednak udamy się w podróż do tego odludnego miejsca obowiązuje nas podpis na dokumencie, że dalsze działania w rejonie Okawango podejmujemy na własne ryzyko.

Można wynająć cały ośrodek lub pojedyncze obiekty, ale trzeba liczyć się z dużym wydatkiem, bo nocleg w lodży kosztuje co najmniej 1,7 tys. dolarów, czyli 5,6 tys. złotych. Za darmo są widoki - z okien można oglądać niezliczone gatunki ptaków, nosorożce, słonie, antylopy, żyrafy, gnu i zebry, które swobodnie wędrują po obozie i bez obawy podchodzą do werandy. W oddali widać lwy, gepardy, lamparty, szakale, dzikie psy, hieny i stada bawołów.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia lipiec 16 2013 11:35:530 Komentarzy ˇ 1316 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themes10 polskich miast, które warto odwiedzićphp-fusion-themes
php-fusion-themes
TripAdvisor zapytał turystów z całego świata o wskazanie najlepszych miejsc do zobaczenia w 2013 roku. Na tej podstawie powstał ranking 10 polskich miast, które w 2013 roku chcą odwiedzić turyści.

Bezprecedensowym liderem rankingu polskich miast został Kraków. Tuż za nim uplasowała się Warszawa, a na miejscu trzecim Gdańsk. Poza pierwszą trójką znalazł się Wrocław. Na kolejnych pozycjach wskazano: Poznań, Zakopane, Szczecin, Łódź, Bydgoszcz i Kołobrzeg.

Kolejnym dowodem na to, że popularność Krakowa z każdym rokiem wzrasta jest zwycięstwo w rankingu polecanych hoteli. Prawdopodobnie to efekt systematycznego poszerzania i profilowania oferty turystycznej - W Krakowie odbywają się duże imprezy, wydarzenia kulturalne i sportowe. Cały czas rewitalizują się kolejne dzielnice - zaznacza Filip Szatanik z urzędu miasta.

W mieście przybywa nowych atrakcji, jak Muzeum Armii Krajowej czy multimedialna wystawa w Aptece pod Orłem. Dobry wpływ na postrzeganie Krakowa w oczach obcokrajowców mogły mieć też ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Pełen ranking można znaleźć tutaj: www.tripadvisor.com

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia czerwiec 21 2013 10:16:270 Komentarzy ˇ 816 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesSmakosze spotkają się w Koszycachphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Miasto Koszyce - Europejska Stolica Kultury 2013 zaprasza na Koszycki Festiwal Smakoszy. Celem 4 edycji wyjątkowego wydarzenia kulinarnego w 2013 roku jest nie tylko zaprezentowanie najlepszych restauracji z Koszyc oraz wspaniałych szefów kuchni i gwiazd gastronomii, ale również połączenie głównego programu z artystycznym kierunkiem "foodart“ oraz prezentacja kuchni europejskiej.

Ulubiony Koszycki Festiwal Smakoszy, który nawiązuje do tradycji podobnych festiwali w Wiedniu, Pradze oraz Bratysławie, odbędzie się w dniach 21 - 23 czerwca 2013 w magicznej scenerii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach. "W tym roku motywami przewodnimi będą artystyczny kierunek "foodart“ oraz kuchnia europejska", mówi Iveta Niňajová, Dyrektor Generalny Regionalnej Organizacji Turystyki KOŠICE - Turizmus, która jest współorganizatorem wydarzenia. "Przekonamy uczestników, że gotowanie to również sztuka, nie musi być jedynie przedmiotem konsumpcji, ale jest także inspiracji“, dodaje.

Jaroslav Židek - główny protagonista słowackiego programu kulinarnego Nebíčko v papuľke /Niebo w gębie/, Damien Thuries - francuski szef kuchni w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, Gabriel Kocák - szef kuchni w Grand Hotel Kempinski w Tatrach Wysokich, Ondřej Slanina - kucharz popularnego czeskiego programu rozrywkowego Kluci v Akci /Chłopaki w akcji/, Rául Pérez - jeden z najlepszych winiarzy świata, czy przysmaki kuchni europejskiej w Ogrodzie Botanicznym, to wszystko i wiele więcej na Koszyckim Festiwalu Smakoszy 2013! Podczas festiwalu będzie unosił się zapach kuchni włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, węgierskiej, ukraińskiej oraz słowackiej, a uczestnicy będą mogli skosztować specjałów oferowanych przez prestiżowe koszyckie restauracje. Dla uczestników przewidziano również możliwość degustacji najlepszych win, podawane będą słodkie napoje. Przy stoisku Pilsner Urquell będzie można skosztować orzeźwiającego piwa, które będzie nalewać sam Lukáš Svoboda, mistrza świata w laniu piwa.

Dla najmłodszych przygotowano kreatywne warsztaty w postaci restauracji Via Roma. Gotujemy z papieru, pasta party, marcepan w roli głównej, malujemy owoce i warzywa, to tylko niektóre ze sposób, dzięki którym dzieci mogą zobaczyć, co można ugotować w domu i wcale nie muszą to być tylko słodycze. Dla dzieci na terenie Ogrodu Botanicznego przygotowano mini ZOO ze zwierzętami domowymi i wystawą egzotycznych motyli. Wieczory festiwalowe uprzyjemnią dorosłym występy na żywo między innymi jazowego zespołu Jazzabell. Nowością tegorocznej edycji festiwalu będą Targi Zdrowia. Jest to projekt, który w Koszycach przyczynił się do stworzenia kreatywnych targów zdrowia. Na mini targowisku podczas Festiwalu Smakoszy będzie możliwość zakupu najlepszych produktów oferowanych przez farmerów z naszego regionu.

Tak jak i podczas poprzednich edycji, również w tym roku środkiem płatniczym będą tzw. "gurmány“. Uczestnicy mogą zakupić je w specjalnie przygotowanych stoiskach. "Podczas festiwalu co wieczór będzie wybierana najlepsza restauracja dnia“, zdradził Rado Nackin, wydawca publikacji Gurmán na Slovensku /Smakosz na Słowacji/, który odpowiada za merytoryczną stronę festiwalu w Koszycach i podobny festiwal organizuje również w Bratysławie. "A na zakończenie festiwalu zostanie wybrany Najlepszy Wystawca Koszyckiego Festiwalu Smakoszy 2013, którego prezentacja cieszyła się największym zainteresowaniem. Osoby odwiedzające stoiska codziennie będą mogły uczestniczyć w losowaniu nagród“, dodaje.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia czerwiec 19 2013 08:10:230 Komentarzy ˇ 882 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesBasen mineralny - czemu nie?php-fusion-themes
php-fusion-themes
W Polsce powstaje coraz więcej uzdrowisk opierających swoją ofertę na dobroczynnych właściwościach wód. Kąpiele w basenach termalnych pomagają w problemach zdrowotnych i utrzymaniu urody. Zawarte w wodzie minerały, podczas kąpieli wnikają przez skórę, łagodząc różnorodne dolegliwości. Także temperatura wody, przekraczająca niekiedy 38°C, ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Popularność uzdrowisk, bazujących na wodach termalnych, wiąże się jednak z dużą frekwencją na basenach, co nie zawsze sprzyja pełnemu relaksowi.

W Polsce powstaje coraz więcej uzdrowisk opierających swoją ofertę na dobroczynnych właściwościach wód. Kąpiele w basenach termalnych pomagają w problemach zdrowotnych i utrzymaniu urody. Zawarte w wodzie minerały, podczas kąpieli wnikają przez skórę, łagodząc różnorodne dolegliwości. Także temperatura wody, przekraczająca niekiedy 38°C, ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Popularność uzdrowisk, bazujących na wodach termalnych, wiąże się jednak z dużą frekwencją na basenach, co nie zawsze sprzyja pełnemu relaksowi. Czym więc kierować się przy wyborze "term" i gdzie szukać miejsc zapewniających zdrowie, rekreację i odpoczynek?

"Termy" to zwyczajowe określenie wód podziemnych o temperaturze przekraczającej 20 stopni Celsjusza. Znalazły różnorodne zastosowanie, ale najczęściej wykorzystywane są w celach rekreacyjnych. Najwięcej basenów term jest na terenach górskich, a nieliczne zlokalizowane są także w centralnej i północnej Polsce. Zawarte w wodzie składniki, takie jak sód, wapń, chlor, potas, siarka czy magnez, mają dobroczynne właściwości dla zdrowia. Nie wszystkie wody termalne zawierają jednak te cenne pierwiastki. Większość z nich ma jedynie wyższą temperaturę, która działa relaksująco i rozluźniająco na nasze ciało. Które "termy" powinniśmy wybrać, by poprawić nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie? Wiele zależy od tego w jaki sposób lubimy spędzać czas wolny. Czy cenimy ciszę i spokój, czy też wolimy postawić na najbardziej znane, ale też zatłoczone górskie kurorty?

Woda z gór

Najwięcej ośrodków bazujących na wodach termalnych zlokalizowanych jest w Tatrach. Można tam skorzystać z wewnętrznych i zewnętrznych basenów, wypełnionych wodą termalną o temperaturze od 20° do 38°C. Taka kąpiel wpływa korzystnie na samopoczucie, obniża stres, leczy choroby układu krążenia, poprawia przemianę materii. Baseny Termalne zlokalizowane w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej oraz w Zakopanem są jednymi z najbardziej popularnych, a w konsekwencji najbardziej obleganych przez turystów, ceniących górski wypoczynek.

Termy czy Baseny Mineralne?

Obok popularnych "term" występują również wody wysokozmineralizowane - lecznicze. Korzystają z nich, jako jedyne w Polsce, Baseny Mineralne w Solcu Zdroju, bazujące na źródle "Malina". Czerpana jest z niego najsilniejsza na świecie, silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa, siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l, która w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie na świecie. Ma ona dobroczynne właściwości dla ciała. Aż 10% zawartej w niej siarki wnika bowiem w skórę i korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Obniża cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi. Przede wszystkim działa jednak leczniczo na choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, dyskopatie oraz reumatyzm. Jest ona głównym składnikiem pierwszego w Polsce basenu solankowo-siarczkowego. Obok klasycznych torów do pływania obiekt zapewnia też wiele atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie wodne, gejzery wodne czy ławki masujące.

Na basen dla zdrowia

Kąpiel w termach to dobra forma relaksu, jednak wybierając obiekt warto zastanowić się na jakiej atmosferze nam zależy - czy lubimy ciszę i spokój, jakie gwarantują ośrodki mniej zatłoczone turystycznie czy też wolimy regenerację w jednym z bardziej popularnych górskich kurortów. Niezależnie jednak od miejsca docelowego, z pewnością najważniejsze będą właściwości zdrowotne wód termalnych lub mineralnych. To nimi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej destynacji.

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia czerwiec 06 2013 23:08:590 Komentarzy ˇ 933 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesNajpiękniejsze wyspy w Europiephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Słońce, długie spacery po plaży, kąpiel w morzu - dla wielu z nas to chwilowo brzmi jak sen, niespełnione marzenie. A jednak to wszystko możemy znaleźć w Europie. W poszukiwaniu za wiosną lub latem wcale nie musimy się wybierać w daleką podróż na Karaiby. Ale także ci, którym na temperaturach nie zależy, mogą odkryć piękne, do tej pory mało doceniane przez turystów zakamarki. Chorwacja, Malta, Portugalia - a może jednak Norwegia, Anglia czy Niemcy?

Porównywarka cen hoteli trivago.pl zaprasza na podróż po 10 europejskich wyspach, które spełnią nasze najskrytsze marzenia.

1. Hotel The Vine (Madera, Portugalia)
Co roku w kwietniu na Maderze odbywa się festiwal kwiatów, który przyciąga fanów ogrodnictwa z całego świata. Wtedy cała wyspa tonie w kolorowych paradach i jarmarkach. Jednak Madera nie słynie tylko z pięknych kwiatów i egzotycznej roślinności, ale także z produkcji wina. To właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że hotel The Vine różni się od innych obiektów, ponieważ jego spa oferuje między innymi zabiegi winoterapii. Warto też wymienić taras na dachu, gdzie znajduje się panoramiczny basen, z którego rozpościera się imponujący widok na fort São João i góry. Również na ostatnim piętrze hoteli znajduje się wspaniała restauracja, która otrzymała aż trzy gwiazdki Michelina.

2. Hotel Vespera (Mali Lošinj, Chorwacja)
300 dni słonecznych w roku, bo aż tyle obiecuje chorwacka wyspa Lošinj w zatoce Kvarner, to dobry powód, aby się tam wybrać. Wyspa przyciąga miłośników sportów wodnych z całego świata. Jest to poza tym największy ośrodek rybołówstwa sportowego na wodach Morza Adriatyckiego. Leniuchowanie na plaży, kąpiel w krystalicznie czystych wodach: na wyspie jest co robić, a cierpliwi wczasowicze mogą wypatrzeć tutaj nawet delfiny. Hotel Vespera znajdujący się zaraz przy plaży to rodzinny hotel, oferujący szeroki wachlarz udogodnień dla rodziców z małymi dziećmi, na przykład specjalne sale zabaw. Na terenie hotelu, z którego rozpościera się piękny widok na morze, znajdują się poza tym baseny z hydromasażami i wodospadami.

3. Ios Palace Hotel & Spa (Mylopotas, Grecja)
Grecka wyspa położona między wyspami Naksos i Santoryn o nazwie Ios jest uważana za drugą Ibizę. Co prawda wyspa co roku przyciąga sporo imprezowiczów, nie znaczy to, że nie można tutaj zaznać spokoju. Jak sama nazwa zdradza Ios Palace Hotel & Spa ma bogatą ofertę zabiegów spa i masaży. Goście hotelu mogą poza tym wypoczywać przy jednym z trzech basenów przy akompaniamencie klasycznej muzyki i delektować się przy tym na przykład pyszną Margaritą z Baru o takiej samej nazwie, który ponoć oferuje najbogatszy wybór tego smacznego koktajlu w Europie. Hotelowa restauracja o nazwie Tomatini zaprasza z kolei na kulinarną podróż po pobliskich wyspach archipelagu Cykladów.

4. La Villetta (Lipari, Włochy)
Największa z siedemnastu wulkanicznych Wysp Liparyjskich położonych na północ od Sycylii to wyspa Lipari. Ciepły, śródziemnomorski klimat powoduje, że średnie temperatury najchłodniejszych miesięcy rzadko kiedy spadają poniżej + 15 °C, więc dobrą pogodę mamy tutaj gwarantowaną. Usytuowany zaledwie 100 metrów od morza hotel La Villetta, w którego skład wchodzi 17 wygodnych apartamentów, oferuje piękny widok na zatokę Canneto. Do dyspozycji gości tego rodzinnego hotelu są również basen i siłownia. Zatrzymując się na wyspie Lipari, wcale nie musimy tam zostać przez całość naszego pobytu. Warto też zwiedzić pozostałe Wyspy Liparyjskie, jak na przykład Stromboli czy Vulcano, lub udać się na Sycylię.

5. The Town House (Wyspa Man, Anglia)
Między Wielką Brytanią a Irlandią znajduje się malownicza Wyspa Man, a w niej miasteczko Douglas. To może dobra alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie podążają za wysokimi temperaturami. Tutejszy klimat charakteryzuje się stosunkowo małymi różnicami temperatur. W zimie średnia temperatura wynosi około 5 °C, a w lecie 17,6 °C. W samym centrum Douglas przy promenadzie znajduje się oferujący widok na sam port hotel The Town House. W skład tego małego, ale luksusowego hotelu wchodzi 6 wyjątkowych apartamentów, mieszczących się w odrestaurowanej, wiktoriańskiej kamienicy. Każdy z apartamentów jest wyposażony w kuchnie, istnieje jednak również możliwość spożycia kolacji w hotelowej restauracji Coast.

6. Hotel Villa Belvedere (Rugia, Niemcy)
Rugia - wyspa mierząca zaledwie 50 km średnicy, jest największą wyspą Niemiec. Oddalona o zaledwie 100 km od Świnoujścia, niestety jest dosyć mało spostrzegana przez Polaków. Wielka szkoda, bo jest ona miejscem pełnym kontrastów i rozmaitości. Przeplatana zatokami, urzekająca białymi klifami, lagunami i półwyspami wkraczającymi głęboko w Morze Bałtyckie, od stałego lądu oddzielona jest tylko przez cieśninie Strelasund. Na Rugię można się dostać poprzez jeden z najdłuższych mostów Niemiec, tak zwaną Rügenbrücke. Hotel Villa Belvedere jest usytuowany przy nadmorskiej promenadzie w miejscowości Binz i oferuje nie tylko pokoje, ale także całkowicie urządzone apartamenty z kuchnią. Naokoło hotelu roztacza się park narodowy, który zachęca do spacerów lub przejażdżek rowerem.

7. Iberostar Grand Mencey (Teneryfa, Hiszpania)
Teneryfa, czyli jedna z największych Wysp Kanaryjskich nie tylko przyciąga turystów pragnących wylegiwania się na plaży. To także miejsce, gdzie możemy zobaczyć egzotyczną roślinność i mnóstwo niespotykanych gatunków zwierząt. To poza tym raj dla miłośników sportów wodnych, jak windsurfing czy nurkowanie. Jednak na Teneryfie nie znajdziemy tylko plaże, ale również wulkan Teide o wysokości 3718 m, stanowiący najwyższy szczyt Hiszpanii. Hotel Iberostar Grand Mencey mieści się w Santa Cruz de Tenerife, niedaleko parku García Sanabria i oferuje swoim gościom najwyższego standardu udogodnienia. W tym pięknym budynku w kolonialnym stylu goście mieszkają w przestronnych i nowoczesnych pokojach. Dodatkową możliwość do całkowitego odpoczynku daje hotelowe spa.

8. Anker Brygge (Lofoten, Norwegia)
Lofoty - archipelag w północno-zachodniej Norwegii to istny raj dla fanów rybactwa i nie tylko. W 2006 roku National Geographic przyznał Lofotom trzecie miejsce wśród najpiękniejszych wysp na świecie. Z dala od gwaru miasta podróżujący mogą odpocząć w hotelu Anker Brygge w miejscowości Svolvær. Goście hotelu wypoczywają w pokojach w tradycyjnych norweskich domkach. Co prawda wszystkie domki są wyposażone w kuchnie, na terenie kompleksu znajduje się również restauracja Kjøkkenet. Personel organizuje poza tym wyprawy statkiem czy gry golfa, a na terenie hotelu można poza tym zagrać w kręgle i rzutki lub skorzystać z sauny.

9. Hotel Isla Mallorca & Spa (Majorka, Hiszpania)
90% dochodu Majorki pochodzi z turystyki i nie bez racji. Wyspa nadaje się znakomicie dla podróżujących szukających aktywnych wakacji, bo ofert rekreacyjno-sportowych tutaj nie brakuje : sporty wodne, jeździectwo konne, kolarstwo, golf - aby wymienić tylko parę możliwości. Czy po całym dniu fizycznego wysiłku, leniuchowaniu na plaży, lub zwiedzaniu katedry w Palma de Mallorca oraz chodzeniu po miejscowych bazarach - w hotelu Isla Mallorca & Spa każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj znajduje się centrum spa i odnowy biologicznej, łaźnia turecka i siłownia. 4-gwiazdkowy hotel jest usytuowany w spokojnej dzielnicy mieszkalnej, zaledwie 5 minut spacerem od nadmorskiej promenady.

10. The Westin Dragonara Resort Malta (St. Julian’s, Malta)
Ciepły klimat, przejrzyste morze i przepiękne historyczne budowle - Malta ma do zaoferowania wszystko to co zapragnie dusza turysty, a krystaliczna woda sprawia, że wyspa jest prawdziwym rajem dla płetwonurków. Państwo wyspiarskie położone na Morzu Śródziemnym niedaleko Sycylii kusi poza tym gościnnością swoich mieszkańców. Hotel Westin Dragonara Resort Malta znajduje się w mieście St. Julian’s o 800 m oddalony od zatoki o takiej samej nazwie. Goście hotelu mają nie tylko dostęp do dwóch prywatnych plaż, ale znajdą tutaj także kryty i otwarty basen, taras słoneczny oraz trzy restauracje serwujące specjały maltańskie i śródziemnomorskie.

Wybór został dokonany spośród międzynarodowych hoteli, które otrzymały najlepsze oceny od użytkowników.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia maj 19 2013 10:00:230 Komentarzy ˇ 945 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWrocław ma nową atrakcję turystycznąphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Trwają przygotowania do otwarcia tarasu widokowego na szczycie wieżowca Sky Tower. Będzie to nowy punkt na trasie wycieczkowej, z którego turyści będą mogli oglądać cały Wrocław i okolice.

Taras znajduje się na wysokości 50 piętra. Oznacza to, że taras stanie się najwyżej położonym tarasem całego kraju.

Na szczyt wieżowca zawiezie winda, która jedzie z parteru na najwyższe piętro bez zatrzymywania się. Opłata za przejazd windą ma być symboliczna.

"Mieliśmy wiele zapytań o taras widokowy, nie tylko ze strony wrocławian, ale też biur podróży. Wizyta na tarasie Sky Tower stanie się obowiązkowym punktem w planie każdej wycieczki odwiedzającej stolicę Dolnego Śląska" - mówi Wojciech Sury, rzecznik Sky Tower.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia maj 19 2013 09:58:030 Komentarzy ˇ 884 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesUzdrowisko Połczyn z nową nazwąphp-fusion-themes
php-fusion-themes
W maju br. Uzdrowisko Połczyn zmieniło nazwę zgodnie ze standardem przyjętym w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk. Tym samym, obecna nazwa zachodniopomorskiego kurortu brzmi - Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., i jest spójna z nazwami pozostałych ośrodków tworzących Polską Grupę Uzdrowisk.

Obecnie spółki uzdrowiskowe, zarządzane przez KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych noszą kolejno nazwy:
Uzdrowisko Cieplice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
Uzdrowiska Kłodzkie Spółka Akcyjna - Grupa PGU
Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU Spółka Akcyjna

- Postanowieniem Sądu Rejonowego w Koszalinie obecnie połczyński zdrój, to Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. Co oznacza, że obecnie wszystkie nasze ośrodki posiadają ujednolicone nazewnictwo, a dzięki temu, Polska Grupa Uzdrowisk jest jeszcze mocniej identyfikowana poprzez spójną komunikację, w ramach wystandaryzowanych elementów identyfikacji wizualnej. Nie bez znaczenia jest również to, że jesteśmy na etapie wdrażania podwyższonych standardów obsługi klienta, co już ma przełożenie na jakość świadczonych przez nas usług leczniczych, profilaktycznych, sportowych, jak również turystycznych - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Zmiany w nazwach poszczególnych uzdrowisk nie wprowadzają równolegle zmian formalno - organizacyjnych. Uzdrowiska Kłodzkie, w skład których wchodzą Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój oraz Kudowa-Zdrój, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn nadal tworzą wspólnie Polską Grupę Uzdrowisk, czyli największą sieć kurortów w Polsce, oferującą najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w skali europejskiej.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia maj 13 2013 11:44:500 Komentarzy ˇ 887 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesIle kosztuje noc w najwyższym hotelu na świecie?php-fusion-themes
php-fusion-themes
Najwyższy hotel na świecie przyjmuje już pierwszych gości. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa 355-metrowy JW Marriott Marquis jest usytuowany w sąsiedztwie dwukrotnie wyższej 829-metrowej Burdż Chalifa

Do dyspozycji gości są 684 pokoje, 120 apartamentów oraz 24 sale konferencyjne. Ponadto obiekt oferuje dziewięć restauracji, cztery bary, spa oraz siłownię.

72-piętrowy hotel działa od listopada 2012, jego oficjalne otwarcie odbyło się we wtorek.

Ceny za dobę w najwyższym hotelu na świecie rozpoczynają się od około trzech tysięcy złotych za noc.

http://www.tur-info.pl

php-fusion-themes Dodane przez Jagoda dnia kwiecień 30 2013 22:05:450 Komentarzy ˇ 1018 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesShoutboxphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Robert
27/10/2016 10:32
Witam. Poszukuję niedrogiego przewodnika dla mnie i syna, aby nie bardzo wyczynowo zwiedzić okoliczne góry w Szczawnicy.

Andrzej
26/11/2010 13:01
Koleżanko! W E-magazynie Na Szlaku są kolorowe zdjęcia, nadsyłane przez Czytelników. Gdy w tekście ich niema, czasami dodaje Redakcja. W 2011 r mamy spotkanie z Czytelnikami w Orlicy. Z krajoznawczymi

Jagoda
06/09/2010 09:10
(Słowacja - Zamek Spiski). Bardzo chętnie obejrzałabym Pana zdjęcia tęczy. Z pozdrowieniami przewodnickimi Jagoda

Jagoda
06/09/2010 09:04
Witam, Panie Krzysiu, dziękuję za słowa uznania, mam nadzieję, że spodobały się Państwu Pieniny i pobyt w Szczawnicy będziecie miło wspominać. P.S. Kilka fotek z tęczą można obejrzeć w Galerii I (

Marek
06/09/2010 08:56
Witam, bardzo dziękuję za ciekawe oprowadzenie Nas po tajemniczych Gorcach. Marek z Krakowa

Krzysio
05/09/2010 21:01
Mól adres: staniszewski@poczta.onet.
pl


Krzysio
05/09/2010 21:00
Witam Serdeczne podziękowania za wspaniałą wycieczkę przesyłają: Małgorzata, Krzysztof i Michał Staniszewscy. (ZUS Ostrów). PS. Jak się Pani udały zdjęcia tęczy. Jeśli chciałaby Pani zobaczyć moje,

php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl